The Enterprise World zaradil Tachyum medzi najinovatívnejších poskytovateľov riešení v oblasti umelej inteligencie
Bratislava, 1. marca, 2022 – Spoločnosť Tachyum™ sa dostala na titulnú stranu prestížneho svetového magazínu The Enterprise World ako jeden z „najinovatívnejších poskytovateľov riešení umelej inteligencie, ktorých sa oplatí sledovať“. Časopis predstavil spoločnosť, jej príbeh, pohľad na odvetvie ako aj víziu prínosu jej univerzálneho procesora Prodigy™ pre vývoj umelej inteligencie.
Mesačník The Enterprise World prináša čitateľom nové trendy v podnikaní, prehľad o raste trhu, zmenách vo vládnych reformách či pohľad na rozrastanie sa zákazníckej základne konkrétnych odvetví. Súčasťou každého vydania sú inšpiratívne príbehy úspešných ľudí zo sveta biznisu s exkluzívnymi rozhovormi, ktoré čitateľov inšpirujú v ich podnikaní. Tachyum je prezentovaná v najnovšom čísle magazínu formou podrobného profilu spoločnosti, vizitky jej zakladateľa a generálneho riaditeľa Dr. Radoslava Daniláka a informácií o tom, ako Prodigy ovplyvní budúcnosť umelej inteligencie.
„Pri migrácii umelej inteligencie na sofistikovanejšie a na kontrolu náročnejšie disciplíny, ako sú impulzné neurónové siete, vysvetliteľná AI, symbolická AI a bio AI, poskytne Prodigy rádovo vyšší výkon ako jeho konkurenti,“ povedal Danilák. „Nevyužité univerzálne servery využívajúce procesor Prodigy v hyperscale dátových centrách poskytnú mimo špičky 10-krát viac zdrojov na trénovanie a inferencie neurónovej siete umelej inteligencie, ako je v súčasnosti k dispozícii. A keďže univerzálne počítačové servery poháňané Prodigy sú už nakúpené a splatené, náklady na prevádzku takýchto systémov budú extrémne nízke. Teším sa na to, ako sa s čitateľmi The Enterprise World budem môcť podeliť o naše úspechy v oblasti umelej inteligencie.“
Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio-AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.
Celý článok je zverejnený vo februárovom vydaní The Enterprise World.
Sledujte Tachyum
https://www.linkedin.com/company/tachyum
https://www.facebook.com/Tachyum/
O spoločnosti Tachyum
Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier s prvým univerzálnym procesorom na svete Prodigy, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Plne funkčný emulačný systém Prodigy je aktuálne k dispozícii vybraným zákazníkom a partnerom na včasné testovanie a vývoj softvéru. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako tri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2025 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, smeruje k odoslaniu čipu do výroby a vzorkovaniu v roku 2022, pričom softvérové emulácie a emulátor založený na FPGA, na ktorom beží natívny Linux, sú k dispozícii prvým používateľom. Spoločnosť v roku 2022 vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 64 exaflopov (64 miliárd miliárd operácií za sekundu). Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.