Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum sa stalo súčasťou komunity OpenBMC

SANTA CLARA, Kalifornia, 2. júna 2020 – Polovodičová startup spoločnosť Tachyum ™ Inc. dnes oznámila, že sa pripojila k projektu OpenBMC ako prispievateľ do komunity, ktorá sa snaží definovať štandardy pre štandardný balík firmvéru Baseboard Management Controller (BMC), ktorý bude fungovať v heterogénnych systémoch vrátane podnikových, HPC, telekomunikačných a cloudových dátových centrách.

BMC sú špecializované kontroléry, ktoré monitorujú stav počítača alebo hardvéru, vrátane aspektov, ako sú stav systému, udalosti pre analýzu porúch a rad funkcií vzdialenej správy. Tachyum bude patriť medzi prispievateľov z celého odvetvia a bude pomáhať pri definovaní a vytváraní OpenBMC zásobníka, aby sa zabezpečil najväčší prístup a kontrola pre tých, ktorí sa podieľajú na správe vzdialene nasadených serverových systémov.

„Hoci technológia BMC nie je nová, proprietárne prístupy k hardvéru a softvéru sťažili jej napredovanie ako celku naprieč dnešnými heterogénnymi systémami a počítačovými prostrediami,“ povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO Tachyum. „Keďže spoločnosť Tachyum vyvíja svoj univerzálny procesor Prodigy®, ktorý má slúžiť ako náhrada za väčšinu existujúcich čipov poskytnutých v hyperscale dátových centrách, považovali sme za dôležité, aby sme boli súčasťou komunitných vývojových štandardov pre balík OpenBMC, ktorý prijme väčšina odvetvia. Tešíme sa, že spolu s ostatnými účastníkmi prispejeme k tomuto významnému projektu.“

Tachyum pracuje na tom, aby svojim OEM/ODM a systémovým integrátorom poskytoval kompletný softvér a firmvér pre referenčné návrhy základných dosiek, vrátane firmvérov UEFI a BMC pre univerzálny procesor Tachyum Prodigy. Kľúčovým zameraním spoločnosti je umožnenie rýchleho a rozsiahleho nasadenia technológie Tachyum, ktorá nedávno dosiahla overený fyzický dizajn viac ako 90 percent kremíkovej plochy.

Sériová výroba 64-jadrového procesora Prodigy, ktorý je vlajkovým produktom spoločnosti, je naplánovaná na rok 2021. Tento procesor prekonáva najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) pri zaťažení úrovne dátových centier a tiež prekonáva najrýchlejší GPU od spoločnosti NVIDIA na skúšobných a inferenčných neurónových sieťach pre umelú inteligenciu. Vďaka vysokej výpočtovej hustote a šírke pásma I/O dokážu siete procesorov Prodigy, ktoré obsahujú iba 125 HPC stojanov, dodávať kapacitu rádovo v exaflopoch (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu).

Trojnásobne nižšie náklady na procesor Prodigy (na MIPS) v porovnaní s konkurenčnými CPU, spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie, sa premietajú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier (TCO: kapitálové + prevádzkové náklady). Dokonca aj miera použitia produktov Prodigy vo výške 50 % zabezpečí u zákazníkov v segmente „hyperscale“, ako sú Google, Facebook a Amazon, reálne úspory rádovo v miliardách dolárov ročne.

Keďže Prodigy sa dokáže hladko a dynamicky prepínať zo záťaží dátových centier na záťaže pre umelú inteligenciu alebo HPC, nevyužité servery sa môžu podľa potreby využívať ako ad hoc AI alebo HPC siete – a to bez investičných nákladov, pretože samotné servery sú už zakúpené. Každé dátové centrum vybavené procesorom Prodigy sa podľa definície stáva nízkonákladovým centrom výnimočnosti pre umelú inteligenciu a nízkonákladovým HPC systémom.

Ďalšie informácie o projekte OpenBMC sú k dispozícii na adrese www.openbmc.org

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum je poprednou spoločnosťou poskytujúcou transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví. Jedinečný prístup spoločnosti Tachyum ovplyvňuje trhy a odvetvia po celom svete, či ide o umožňovanie dosiahnuť superpočítače silnejšie ako ľudský mozog alebo premenu bežných dátových centier na nízkonákladové centrá výnimočnosti pre umelú inteligenciu a HPC. Spoločnosť Tachyum založil ako spoluzakladateľ ostrieľaný architekt a podnikateľ v Silicon Valley Radoslav Danilák. Jej prvý a jediný univerzálny procesor na svete Prodigy sa začne masovo vyrábať v roku 2021, pričom cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Keďže dátové centrá tvoria 3 percentá celosvetovej spotreby elektriny a toto číslo sa každých 5 rokov zdvojnásobuje, procesor Prodigy s ultra nízkou spotrebou od spoločnosti Tachyum je veľmi dôležitý pre pokračujúci rast dátových centier.  Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA v Santa Clara v Kalifornii a v EÚ v Bratislave.